© Copyright 2015
Piotr Głodzik

Wenecja – najmniej romantyczne miasto świata


 

Wenecja – to słowo rozpala zmysły – w wyobraźni czuć aromat włoskiej kawy, a my w objęciach ukochanej unosimy się na falach siedząc wygodnie  w gondoli w otoczeniu wina i róż…

Jako fotograf oczekiwałem po tym mieście wiele – niesamowitego klimatu który przewijał się na filmach i ogólnopojętej magii.
Rzeczywistość okazała się zgoła inna. Gdzieś pośród tłumów ludzi, gondolek stojących w korku, imigrantów wciskających selfisticki i ludzi ze smartfonami fotografujących wszystko, dosłownie wszystko ciężko było znaleźć miejsce na romantyzm i wzdychanie do weneckiego klimatu.

W Wenecji można znaleźć wszystko – ludzi żebrzących w upalny słońcu na głównym moście miasta, w otoczeniu setek innych robiących zdjęcia telefonami za kilka tys. zł. Tych samych którzy ubrani są w baletki od Gucciego, którego sklep znajduje się w sąsiedztwie mini straganów imigrantów sprzedających gadżety za 1 euro.
Znaleźć można tam ludzi o różnym kolorze skóry, różnych narodowości i wyznań, a także piękne kamieniczki pośród zadrapanych ruder. W zasadzie znaleźć można tam chyba wszystko poza spokojem.

Zapraszam do mojego subiektywnego reportażu z włoskiej Wenecji.

Venice_by_Piotr_Glodzik01 Venice_by_Piotr_Glodzik02 Venice_by_Piotr_Glodzik03 Venice_by_Piotr_Glodzik04 Venice_by_Piotr_Glodzik05 Venice_by_Piotr_Glodzik06 Venice_by_Piotr_Glodzik07 Venice_by_Piotr_Glodzik08 Venice_by_Piotr_Glodzik09 Venice_by_Piotr_Glodzik10 Venice_by_Piotr_Glodzik11 Venice_by_Piotr_Glodzik12 Venice_by_Piotr_Glodzik13 Venice_by_Piotr_Glodzik14 Venice_by_Piotr_Glodzik15 Venice_by_Piotr_Glodzik16 Venice_by_Piotr_Glodzik17 Venice_by_Piotr_Glodzik18 Venice_by_Piotr_Glodzik19 Venice_by_Piotr_Glodzik20 Venice_by_Piotr_Glodzik21

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz