© Copyright 2015
Piotr Głodzik

Krakowski Pool – Hotel Forum Kraków


Nie każdy wie, że jeden z najbardziej znanych nieużytków Krakowa, nadwiślański hotel Forum tętni własnym, wewnętrznym, extremalnym życiem. We wnętrzu hotelu, który lata sietności ma już za sobą, znajduje się się dobrze znany w środowisku skateboardowym krakowski POOL. Hotelowy basen został zamieniony w drewniany basen do jazdy na deskorolkach i rolkach. Stał się miejscem spotkań zajawkowiczów w okresie kiedy pogoda krzyżowała plany atakowania ulicznych spotów.

Krótka historia Hotelu według portalu urbanity.pl:
 "Budowa hotelu na podstawie projektu Janusza Ingardena rozpoczęła się w 1978 roku i trwała ponad 10 lat. Oficjalne otwarcie nastąpiło w 1989 r. W owych czasach był jednym z najnowocześniejszych budynków w Krakowie. Czterogwiazdkowiec posiadał 278 pokoi , w tym 19 jednoosobowych i 15 apartamentów, był w pełni klimatyzowany. Wewnątrz działały 2 restauracje, grill bar oraz drink bar. Na terenie hotelu znajdował się dwupoziomowy parking, na którego dolne piętro zjechać można było bezpośrednio windą. Hotel posiada
 W styczniu 2001 roku Orbis odsprzedał swój czterogwiazdkowy hotel sieci Accor, właścicielowi marki Sofitel, która administrowała nim, aż do zamknięcia 9 listopada 2002 roku. Jako przyczynę zamknięcia podano wady konstrukcyjne wynikające z nasiąkania fundamentów i zalewania piwnic przez wody płynącej obok Wisły."

forumpool1 pool2 pool3 pool4

Piotr Głodzik. Fotograf Kraków. Hotel Forum Kraków